O kosmetice

Australian Bodycare

Oblíbená značka originální kosmetiky se 100% čistým olejem Tea Tree, vyrobeného z čajového stromu Melaleuca alternifolia (Kajeput střídavolistý).

Melaleuca alternifolia – kajeput střídavolistý „Tea tree“

Kajeput, známý také jako čajový strom (Tea tree) je příbuzný myrtám a eukalyptům, nikoli čajovníku. Kajeput střídavolistý je stálezelený keř dorůstající až 5 metrů. Kvete na jaře a v létě bílými květy, připomínající krásné květy štětkovce (Callistemon). Listy jsou dlouhé 2 – 5 cm a voní po citrusech. Z lístků tohoto keře se vyrábí známý Tea tree olej. Celá rostlina je aromatická. Pěstuje se podobně jako eukalypty, se kterými je i příbuzná. Nejedná se o čajovník.

Listy kajeputu obsahují cenný olej, který je známý svými antibakteriálními a fungicidními účinky . Listy se dříve honě používaly na čaj, proto rostlina nese lidový název „čajový strom “. Dnes se z rostliny zužitkovává především olej destilovaný z listů, který se využívá v kosmetice a v medicíně. Olej pomáhá například při kožních problémech a popáleninách.

Originální Tea Tree Olej Australian Bodycare® je 100% čistý olej, který je získáván pouze ze stromu Melaleuca alternifolia speciální metodou, která zaručuje získání nejkvalitnějšího Tea Tree oleje s vysokým obsahem aktivní antiseptické látky. Garance původu a kvality oleje je doložena certifikátem přímo z Australian Plantations.

Australian Bodycare® je přírodní léčebná kosmetika, která využívá pozitivních a hojivých účinků světoznámého oleje Tea Tree. Tyto účinky oleje Tea Tree jsou známy již několik století.

Olej Tea Tree, který se získává ze stromů Melaleuca alternifolia (český název Kajeput střídavolistý), objevili a  jako první začali využívat Aboriginové, původní obyvatelé Austrálie. Považovali ho za velmi účinný prostředek na rány, popáleniny a různá zranění. Od nich převzali jejich zkušenosti i noví osadníci, kteří s překvapením zjišťovali, jak pozoruhodné účinky olej má. Používali ho také na léčbu plísní a jako prevenci proti bakteriím a virům.

V průběhu 60. a 70. let se stále častěji projevovalo, že antibiotika a další druhy léků, které byly objeveny po druhé světové válce, mají své limity a vedlejší  účinky (např. narušení střevní mikroflóry, kožní projevy, růst alergií, atd.). Navíc se začaly objevovat bakterie odolné na nejčastěji předepisovaná antibiotika jako např. penicilin. Proto došlo v 70. a 80. letech ke znovuobjevení oleje Tea Tree a k rychlému růstu jeho využití. Začal se používat jako složka  kosmetických výrobků. Současně vznikaly seriózní lékařské studie, které objektivně dokládaly účinky oleje Tea Tree na zdraví člověka a to nejen při dezinfekci ran, ale i zlepšení zánětů kůže doprovázející akné a při likvidaci plísní na různých místech těla, včetně těch intimních.

Australian Bodycare® je výrobcem originálních, vysoce kvalitních produktů péče o tělo i vlasy

Obsahují účinné a aktivní přírodní látky. Řada ABC Tea Tree Oil (Melaleuca alternifolia) je specifická vysokým obsahem oleje Tea Tree, který dodává výrobkům jejich charakteristickou přírodní vůni spolu s hygienickými benefity. Zatímco charakteristická vůně zanedlouho zmizí, přírodní  aktivní látky i nadále chrání a regenerují pleť i pokožku celého těla i hlavy.

Účelem léčebné kosmetiky Australian Bodycare® je, aby její uživatelé získali  čistou, zdravou a mladě vypadající pleť i pokožku celého těla bez komedonů,  trudovitosti, či jiných kožních vad pleti. K tomu přispívá především nejúčinější složka přípravku, olej Tea Tree Australian Bodycare®, který se vyznačuje vysokou kvalitou a účinností stejně jako přípravky této řady.

Australian Bodycare je výrobcem produktů péče o pokožku těla a vlasů špičkové kvality. Všechny produkty obsahují vysoce účinné a aktivní přírodní látky. Řada ABC Tea Tree Oil (Melaleuca alternifolia) je specifická vysokým obsahem oleje Tea Tree, který dodává výrobkům charakteristickou vůni a společně s přírodními aktivními látkami intenzivně a dlouhodobě pokožku chrání a regeneruje.