Prohlášení k TTO

PROHLÁŠENÍ O NEZÁVADNOSTI TEA TREE OIL

Prohlášení k příbalovému letáku Tea Tree oleje Australian Bodycare

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy na příbalový leták TTO a doporučení TTO ředit v jiných olejích, požádali jsme výrobce o vyjádření k tématu příbalový leták u TTO. Ráda bych jménem Australian Bodycare Continental Aps a prodejce DK Pharma s.r.o. upozornila na následující: Jedná se o tentýž olej Australian Bodycare TTO, jako se v České republice prodává již řadu let. Pokud byl zákazník ho zvyklý používat, může ho používat i nadále stejným způsobem. Avšak v souladu s novými regulačními opatřeními EU o alergenech a nařízeních Evropské komise o bezpečnosti přípravků, která vstoupila v platnost od roku 2013, a týkají se přírodních látek, přírodních silicí, dalších chemikálií a možných alergenů v kosmetice jsme byli nuceni přistoupit k povinným upozorněním a proto jsme vložili olejíček do krabičky a opatřili povinným příbalovým letákem.

Veškeré změny jsou pouze v upozornění (jako např. musí být u jídel v restauracích nově uváděny alergeny i ve stopovém množství), olej Tea Tree má naprosto stejné složení jako od roku 1993, ale bez povinného upozornění bychom nemohli prodávat v celé EU 100% čistý a 100% olej TTO, ale pouze zředěný podle nových kosmetických pravidel.

Dle těchto nových regulačních pravidel EU z roku 2013 jsou všechny firmy, prodávající 100% olej Tea Tree jako kosmetický přípravek povinny toto upozornění zveřejnit a zaregistrovat svůj výrobek v Evropském kosmetickém portálu CPNP. Zde také musí uvést zhodnocení bezpečnosti přípravku včetně možných kontaktních alergií, jakkoli vzácných.

Tuto povinnost výrobce Australian Bodycare Continental ApS beze zbytku plní pro všechny své produkty a kosmetiku s Tea Tree olejem, protože dodává TTO i do dalších evropských zemí, kde se bezpečnost pro konečného spotřebitele velmi striktně dodržuje.

Pokud výrobce toto upozornění na možné vzácné alergické reakce nezveřejní a uvádí na trh Tea Tree olej jako kosmetický přípravek, je tento na trhu ilegálně.

Věřte nám, že nás tato skutečnost netěší a jednáme o jakémkoli možném zmírnění textu a povinných varování.

Mgr. Dagmar Šíchová, M.B.A.

Jednatelka společnosti DK PHARMA s.r.o.
Tel.: (+420) 602 641 147