Tea tree olej je čirý až velmi světle zlatý esenciální olej čerstvé kafrové vůně. Získává se z listů Kajeputu střídavolistého (Melaleuca alternifolia). Olej z tohoto stromu má vynikající vlastnosti pro použití v medicíně (včetně antiseptických a antimykotických účinků) a také má výborné kosmetické vlastnosti.

Melaleuca Alternifolia, česky řečeno kajeput střídavolistý, je strom keřovitého vzrůstu. Pochází z Austrálie, kde divoce roste v močálech a mokřinách severovýchodního pobřeží Nového Jižního Walesu. Říká se mu také čajovník australský, ale s čajovníkem, jehož listy se používají pro přípravu čaje, nemá nic společného. Toto pojmenování vzniklo nejspíš zkomolením názvu T-tree, které dostal podle svého charakteristického tvaru připomínajícího písmeno T. Jde o stále zelený strom, který pozdě na jaře a v létě kvete bílými květy. Dorůstá výšky kolem 5,5 m a šířky 3,5 m.

Benefity pro pokožku a pleť

V 70. a 80. letech, kdy se společnost začala opět zajímat o přírodní látky a jejich využití, došlo ke znovuobjevení oleje Tea Tree a k rychlému růstu jeho využití. Začal se používat jako složka kosmetických výrobků. Současně vznikaly seriózní lékařské studie, které objektivně dokládaly účinky oleje Tea Tree na zdraví člověka a to nejen při dezinfekci ran, ale i zlepšení zánětů kůže, doprovázející akné a při likvidaci plísní na různých místech těla, včetně těch intimních.

Který Tea Tree olej je ten pravý?

Tea tree oil by neměl být zaměňován s čajovým olejem (tea oil), sladký jedlý olej lisovaný ze semen čajovníku čínského (Camellia sinensis – rostlina, z níž se získává čaj) nebo olejnaté čajové rostliny Camellia oleifera. Rodu Melaleuca je více než 300 druhů, pouze jediný, Melaleuca Alternifolia, však oplývá svými vzácnými léčivými vlastnostmi.

Pěstování stromu Melaeluca Alternifolia, ze kterého se získává olej Tea Tree, je velmi náročné. Olej se z listů získává destilací a k získání 10 litrů oleje Tea tree je zapotřebí 1 tuna listů čajového stromu Melaleuca alternifolia. Jeho vůně připomíná eukalyptus, myrtu, muškátový oříšek či kafr a komerčně se pěstuje pouze v Austrálii. Olej z čajovníku čínského, který je mnohdy za tea tree olej vydáván, nemá zdaleka tak silné antiseptické účinky a nepůsobí na zlepšení zánětů kůže, včetně likvidace plísní na různých částech těla.

Australian Bodycare

Mezinárodně uznávaný výrobce kosmetiky, využívající benefitů pravého Tea Tree oleje ve svých produktech, který je známý i v naší zemi. Aktuálně na e-shopu nabízíme v akci tělová mléka se 100% čistým olejem Tea Tree s s výraznou slevou a to jak v 250 ml i 500 ml velikosti. Tělová mléka Australian Bodycare jsou určena ke každodenní péči o pokožku, která je jakýmkoliv způsobem lehce podrážděná, např. holením či opalováním nebo je zhrublá a svědí. Olej Tea Tree vytvoří na pokožce antibakteriální film, který vede ke zklidnění pokožky po depilaci a také zabraňuje nepříjemnému zarůstání chloupků.