Zde také najdete přehled většiny druhů mýdel, které nabízíme v našem e-shopu www.dkpharma.cz

Přírodní mýdla:

Přírodní mýdlo je určeno pro každodenní ošetření celého těla, včetně obličeje. Je plné výživných látek, a tak nevysušuje pokožku. Neobsahuje palmový olej. Přírodní mýdlo, jak již jeho název napovídá, má přírodní složení plné aktivních látek, které pomáhají zlepšovat kvalitu pokožky, dodávají jí hydrataci a bojují s případnými problémy kůže. Přírodní mýdla nejčastěji obsahují rostlinná másla (bambucké máslo, kakaové máslo) a rostlinné oleje (kokosový olej, konopný olej atd.), které jsou známé svými blahodárnými účinky na pokožku – vyživují a hydratují pokožku do hloubky, zjemňují ji, chrání pokožku před nepříznivými vlivy počasí a mají také protizánětlivé účinky.

Tuhá přírodní mýdla mají vysokou kvalitu, jsou vyráběna ručně tradiční metodou za studena, aby se zachovalo co nejvíce účinných látek.

https://dkpharma.cz/produkt/olivove-telove-mydlo-s-hermankem-100g/

https://dkpharma.cz/produkt/knossos-recke-olivove-mydlo-prirodni-bile-200-g/

https://dkpharma.cz/produkt/prirodni-bylinkove-mydlo-s-rozmarynem-a-olivovy-olej-120-g/

BIO přírodní mýdla jsou pak mýdla z přírodních složek, které jsou vyrobeny ekologickým způsobem.

Organická mýdla 

Organická mýdla jsou vyvinutá vysloveně pro očištění a ošetření pokožky s dermálními problémy, jako je lupénka, atopický ekzém, různé dermatitidy, alergie a plísně. Nezatěžují životní prostředí, v přírodě se velmi snadno, rychle a zcela rozkládají. Charakterizuje je vysoké procento pečlivě volených organických přísad jako je šťáva z čerstvé aloe vera, slunečnicový olej, bambucké máslo nebo rozmarýnový olej

Probiotická mýdla

Probiotická mýdla jsou určena pro hluboké čištění pokožky probiotickými kulturami, obnovují biologickou rovnováhu po agresivních vlivech prostředí. Zanechávají příjemný pocit na pokožce a mají pečující účinek při zachování přirozené úrovně pH. Snižují riziko zánětlivých a alergických kožních reakcí. Vhodné pro časté použití.

https://dkpharma.cz/produkt/telove-mydlo-probioticke-jogurtove-proteiny-100g/

Glycerinová mýdla

Glycerinová mýdla se vyrábějí z glycerinu, který se nachází v tucích a olejích. Mýdlo vyrobené z glycerinu je 100 % přírodní a neobsahuje žádné syntetické materiály, které mohou dráždit citlivější nebo poškozené pokožky. Olejnatý a mastný základ těchto mýdel má protizánětlivé účinky, Má mimořádnou schopnost zvýšit obsah vlhkosti v pokožce, takže jsou vhodné pro suchou a citlivou pleť. Jsou velmi šetrné k pokožce, působí antibakteriálně a mají silné hydratační a pokožku zklidňující schopnosti. Pěna z těchto mýdel je jeh hustá, krémová a hladivá.

Průhledná Glycerinová mýdla jsou v současné době velmi vyhledávaný typ kosmetického mýdla.

https://dkpharma.cz/produkt/glycerinove-mydlo-citronova-trava/

https://dkpharma.cz/produkt/glycerinove-mydlo-hermanek-90-g/

https://dkpharma.cz/produkt/glycerinove-mydlo-more/

Aromaterapeutická mýdla

Aromaterapeutická tělová mýdla s esenciálními oleji a dalšími aromatickými rostlinnými sloučeninami mají pozitivní účinky na náladu, stav mysli i některé fyzické potíže. Mezi nejrozšířenější aromaterapeutické oleje patří: citrusy jako citron, pomeranč, mandarinka,  jehličnany jako je borovice, jedle, cypřiš nebo citronová trávalevandulecedrové dřevo či zázvor. Mezi vzácnější oleje patří např. santalové dřevo, jasmín nebo růže.

Aromaterapeutická mýdla zklidňují, osvěžují a provoní pokožku jemnou, osvěžující a nevtíravou vůní.

https://dkpharma.cz/produkt/telove-mydlo-aromaterapeuticke-levandulove-90g/

https://dkpharma.cz/produkt/aromaticke-olivove-telove-mydlo-kozi-mleko-mandlovy-olej-100g/

Antibakteriální mýdla

Dezinfekční a antibakteriální mýdla jsou velmi důležitá pro správnou a účinnou denní hygienu. Jsou rychle účinkující a odstraní až 99,9% bakterií. Díky ekologickému složení jsou mýdla šetrná k vaší pokožce a také naší přírodě. Mýdla jsou biologicky snadno odbouratelná. Přírodní antibakteriální mýdlo neobsahuje žádné chemické látky a parfemace, ale přírodní oleje, výtažky a extrakty. Některá mýdla jsou obohacena o bylinky pro příjemnou vůni.

Antibakteriální mýdla oproti běžným účinně likvidují až 99 % bakterií a chrání kůži před viry a infekcemi, jež mohou vzniknout např. při poranění. Vytváří na pokožce ochranný film, a to až na 12 hodin. Dezinfekční mýdlo zároveň hydratuje a udržuje kůži hebkou. Jeho využití je variabilní. Skvěle se hodí i jako antibakteriální mýdlo na obličej, jelikož odstraňuje nečistoty a mastnoty z pórů.

https://dkpharma.cz/produkt/recke-antibakterialni-mydlo-egejsky-vanek-100g/

https://dkpharma.cz/produkt/recke-antibakterialni-mydlo-levandule-100g/